Głosujemy na projekty z budżetu !

USam_VoteL copyOd od 20 czerwca rozpoczął się 10 dniowy okres głosowania na projekty z budżetu partycypacyjnego. Aby pieniądze z budżetu miasta zostały przeznaczone na powyższe cele – należy wziąć udział w głosowaniu na wnioski. Instrukcja głosowania poniżej.

Złożyliśmy dwa :

1) Wola na rowery – dzięki któremu jeśli zostanie przegłosowany pod naszym blokiem staną dwa stojaki na rowery dla mieszkańców na 60 rowerów

2) Zielone Odolany – projekt ze względu na znaczne zanieczyszczenie powietrza na Woli przewidujący zasadzenie niemal 100 drzew w okolicy naszej ulicy i sąsiednich ulic oraz przez okres lata projekcje filmów wieczorami w Parku Szymańskiego (po 2 w każdy weekend)

Sprawdź, jakie projekty zostały złożone i które z nich podobają Ci się najbardziej. Będziesz mógł wybrać maksymalnie 5 projektów, każdemu przyznając równoważny głos.
Pamiętaj, że w niektórych dzielnicach głosowanie może być bardziej skomplikowane, bo możesz głosować zarówno na projekty dotyczące całej dzielnicy, jak i mniejszego obszaru. Będziesz mógł wtedy wybrać maksymalnie 10 projektów:
– 5 z obszaru ogólnodzielnicowego,
– 5 z wybranego przez Ciebie obszaru stanowiącego część dzielnicy.

Glosować można na trzy sposoby:

  • Od 20 czerwca do 30 czerwca 2014 r. głosuj na projekty przez Internet.

Instrukcja:wchodzimy na stronę: https://wawa.zetwibo.pl/voting/welcome
na niej na dole wybieramy dzielnicę WOLA, i wchodzimy na listę projektów ogólnodzielnicowych, można wybrać maximum 5 – ale suma kosztów projektów nie może być większa niż 1,25 mln zł (!)
następnie na dole klikamy dalej i przechodzimy na stronę projektów lokalnych,tutaj na liście mamy pod numerami 3 i 5 nasze projekty
łącznie nie przekraczają limitu kosztów na Odolany (275 tys zł) więc można dobrać jeszcze max. 3 inne projekty – grunt by kwota kosztów nie przekroczyła limitu.
Klikamy „dalej” – wypełniamy dane osobowe, a później już tylko potwierdzenie oddanego głosu przez kliknięcie w link, który dostaniecie na maila.
Namawiajcie znajomych z Warszawy – na nasze projekty mogą głosować również mieszkańcy innych dzielnic !

  • Możesz przesłać swój głos listownie na adres urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2015”. Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu pomiędzy 20 a 30 czerwca 2014 r. (kartę do głosowania można ściągnąć ze stron internetowych lub pobrać w Wydziale Obsługi Mieszkańców).

  • Możesz także zagłosować osobiście, przychodząc do Wydziału Obsługi Mieszkańców dzielnicy w dniach 23-27 czerwca 2014 r. w godzinach jego pracy.

    Możliwe, że w Twojej dzielnicy będą działały specjalne punkty do głosowania – sprawdź, jakie i gdzie.

    Dla zainteresowanych tematem: http://twojbudzet.um.warszawa.pl/

USam_VoteL copy