Budżet partycypacyjny 2017

Śpieszymy poinformować, że tradycyjnie już nasza ekipa partycypacyjna złożyła projekty w ramach budżetu partycypacyjnego na 2017 rok. Tym razem jest ich aż osiem! Projekty dotyczą zieleni i parków, przestrzeni publicznej oraz dróg, a ich realizacja jest przewidziana zarówno w najbliższych okolicach naszego osiedla jak i dalszych rejonach Odolan. 

Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyłapane w zeszły czwartek (14 stycznia) na przechodzeniu przez recepcję złożyły podpisy poparcia pod wymienionymi niżej projektami. Zabraliśmy się trochę późno za pisanie i tylko dzięki Wam udało nam się dopełnić formalności, i zgłosić projekty w terminie.

Złożone przez nas projekty dotyczą:


  • 2003 – Nowa nawierzchnia na ulicy Wschowskiej i Warneńczyka – myślimy, że żadnemu z mieszkańców naszego osiedla nie trzeba wyjaśniać skąd taki pomysł. Ulica Warneńczyka nie ma utwardzonej nawierzchni, a nasilony ruch pojazdów ciężarowych do i z okolicznych budów bardzo szybko spowodował jej degradację. Natomiast ulica Wschowska jest ulicą utwardzoną pokrytą kamieniem polnym, a nawierzchni stworzyły się liczne doły i koleiny.

  • 912 – Wykonanie oznakowania poziomego w technologii trwałej z mas chemoutwardzalnych na ul. Ordona – projekt zakłada wykonanie oznakowania poziomego w trwałej technologii na odcinku ulicy Ordona od skrzyżowania z ul. Kasprzaka do końca asfaltowego odcinka. Oznakowanie wykonane standardową farbą szybko się ściera i znika na skutek dużego ruchu ciężarówek, jak również samochodów osobowych. Odnowienie oznakowania – przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych i linii – poprawi bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników ruchu codziennie korzystających z tej ruchliwej drogi.


  • 1989 – Odolany TONĄ w KWIATACH! – kto nie chciałby widzieć krokusów, żonkili, tulipanów, astrów krzewiastych, zawilców japońskich, traw ozdobnych i innych gatunków roślin nasadzonych w rabatach w wybranych miejscach wzdłuż chodników, koło przystanków autobusowych, na skwerach? My zdecydowanie chcielibyśmy!  • 1984  – ŚWIĄTECZNE światełka na Jana Kazimierza i Ordona – projekt zakłada montaż świątecznych iluminacji na ulicy Jana Kazimierza i Ordona w okresie świąt. Fanaberia? Być może, ale miło by było gdyby na dwóch głównych ulicach Odolan pojawili się spacerowicze i atmosfera świąteczna była bardziej zauważalna.Wszystkie projekty złożone dla naszego obszaru, tj. dla Odolan i Ulrychowa można znaleźć na oficjalnej stronie BP 2017. Zachęcamy do przeglądania i komentowania projektów, tym bardziej, że zarówno nasi sąsiedzi z zachodnich Odolan, jak i mieszkańcy Ulrychowa również złożyli wiele propozycji.

A co dalej? Otóż od 15 lutego do 6 marca 2016 r. projekty będą poddane pod dyskusję mieszkańców. Kolejnym krokiem będzie weryfikacja projektów, która potrwa do 31 maja 2016 r. (mamy nadzieję, że nasze projekty pomyślnie przejdą weryfikację).

Głosowanie na projekty będzie trwało od 14 do 24 czerwca 2016 r. Zagłosować można elektronicznie na stronie http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl lub poprzez kartę papierową. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 15 lipca 2016 r., a zwycięskie projekty zostaną wpisane do budżetów dzielnic i zrealizowane w 2017 roku.

Pozdrawiamy!

bp_logo_2017[1]