Budżet Partycypacyjny 2016 – GŁOSUJ w dniach 16-26 czerwca 2015 r.

2015_header_2

W dniu jutrzejszym (tj. 16 czerwca) rusza etap głosowania na projekty złożone do BUDŻETU PARTYCYPACYJNEGO NA ROK 2016.

Zachęcamy do głosowania na projekty złożone przez mieszkańców naszego osiedla!

 

PROJEKTY OGÓLNODZIELNICOWE:

  • Łączymy wolskie parki: Szymańskiego i Sowińskiego” dotyczący zaprojektowania i wyznaczenie przejścia dla pieszych pomiędzy parkiem Szymańskiego a parkiem Sowińskiego, na wysokości głównych alej tych parków na osi wschód-zachód.
  • Więcej tlenu! Nasadzenia drzew i krzewów na Woli” dotyczący zasadzenia 100 drzew oraz 300 krzewów na terenie Woli. W projekcie niestety wprowadzono korektę dotyczącą zmiany wielkości drzew na mniejsze (bo łatwiej się przyjmują w warunkach miejskich). Ale w zamian za to autorka poprosiła o akceptację większej liczby nasadzeń drzew, w przypadku jeśli koszt realizacji określony w projekcie okaże się na to wystarczający.

 PROJEKTY Z OBSZARU ULRYCHÓW+ODOLANY:

Pełna lista projektów dopuszczonych do głosowania dostępna jest na stronie http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualna-edycja-bp-2016/g-osowanie


 

JAK GŁOSOWAĆ? – można to zrobić na kilka sposobów:

>>> Najłatwiej jest zagłosować przez Internet – na stronie www.twojbudzet.um.warszawa.pl

>>> Zagłosować można również papierowo – przychodząc do wybranego urzędu dzielnicy (w godzinach jego pracy, pomiędzy 16 a 26 czerwca) i wrzucając do urny wypełnioną kartę do głosowania. W niektórych dzielnicach funkcjonować będą dodatkowe punkty do głosowania. Papierową kartę do głosowanie będzie można pobrać w urzędach dzielnic od pierwszego dnia głosowania, czyli od 16 czerwca.

>>> Możesz również przekazać swój głos pocztą na adres właściwego urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet partycypacyjny 2016”. Żeby głos był ważny, musi wpłynąć do urzędu pomiędzy 16 a 26 czerwca 2015 r. (kartę do głosowania będzie można pobrać ze stron internetowych od 16 czerwca 2015 r. lub w Wydziale Obsługi Mieszkańców właściwego miejscowo urzędu dzielnicy).


 

WAŻNE UWAGI!

1. Każdy mieszkaniec Warszawy może oddać głos tylko raz!

2. Jeżeli zagłosujesz więcej niż jeden raz (np. zagłosujesz przez Internet i osobiście), wtedy wszystkie Twoje głosy zostaną uznane za nieważne.

3. Jeżeli łączny koszt realizacji wybranych przez Ciebie projektów przekroczy kwoty dostępne na poziomie ogólnodzielnicowym (dla Woli jest to kwota 1 500 000 PLN) lub w obszarze terytorialnym (dla obszaru Ulrychów + Odolany jest to kwota 666 000 PLN), Twój głos również nie będzie ważny. Dotyczy to tylko głosowania papierowego – przy głosowaniu przez Internet system sam policzy koszt wybranych przez Ciebie projektów.

4. Głosować mogą tylko osoby mieszkające w Warszawie (nie trzeba być jednak zameldowanym).

5. W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Warszawy bez względu na wiek.

6. Jeśli głosujesz przez Internet, koniecznie potwierdź swój głos klikając w link aktywacyjny, który przyjdzie na Twój adres e-mail – inaczej Twój głos nie będzie ważny.


Do dnia 10 lipca 2015 r. zostaną ogłoszone listy projektów (w każdym z obszarów), które zdobyły najwięcej głosów i będą zrealizowane w 2016 roku!